Farba Magnetyczna potrafi sprawić, że ściana uzyskuje właściwości takie jak powierzchnia lodówki – przyciąga magnesy. Stosując ją, w łatwy sposób można udekorować ściany czy sufity plakatami, obrazkami, zdjęciami, itp. unikając przy tym stosowania pinezek, kleju i taśm samoprzylepnych, które niszczą i brudzą powierzchnię. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w pokojach dziecięcych, pomieszczeniach biurowych jako tablica ogłoszeń i wielu innych miejscach. Jest to farba podkładowa, koloru czarnego – aby uzyskać pełen efekt dekoracyjny, po naniesieniu jej na ścianę należy ją jeszcze pokryć farbą w wymaganym kolorze. Produkt może być stosowany na wszystkich powierzchniach nadających się do malowania farbami emulsyjnymi.

SPOSÓB UŻYCIA: Farbę nanieść wałkiem malarskim lub pędzlem, pozostawić na 4 godziny do wyschnięcia, a następnie nałożyć kolejną warstwę lub farbę wierzchnią. Jako powłokę wierzchnią należy stosować farby emulsyjne akrylowe lub lateksowe. Zaleca się zastosowanie 2-3 warstw farby magnetycznej, a w przypadku zbyt słabego przyciągania należy zastosować kolejne warstwy. Efekt finalny zależy od wielu czynników m.in. grubości warstw, techniki nakładania, narzędzi. Należy konieczne przeprowadzić próbę na małej powierzchni, przy zastosowaniu konkretnej farby wierzchniej, aby upewnić się co do ostatecznego wyglądu powłoki oraz siły przyciągania. W przypadku niektórych farb uzyskanie efektu nie jest możliwe. Zbyt ciężkie magnesy lub zbyt cienka warstwa farby mogą spowodować że siła mocowania będzie zbyt słaba. Farbę można również pokryć cienką (nietłoczoną) tapetą (wówczas zalecane są 3-4 warstwy farby magnetycznej). Produkt używać tylko w pomieszczeniach z dobrą wentylacją. Po skończonej pracy narzędzia umyć wodą.

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Wydajność: 5m2/l (jedna warstwa)
 • Druga warstwa: po 4-6h
 • Czas schnięcia: dotykowy ok. 2h, pełny 12-24h
 • Pojemność: 0,75l
 • Kolor:czarny

Farba do tablic to akrylowa farba umożliwiająca wykonanie powierzchni tablicy przeznaczonej do malowania i pisania kredą. Doskonała do malowania ścian z tynku cementowego lub wapienno-cementowego, podłoży z gipsu, płyt wiórowo-cementowych. Nadaje się również do malowania drewna, materiałów drewnopodobnych oraz metalu po uprzednim zagruntowaniu tych powierzchni. Powierzchnia pomalowana tą farbą jest odpowiednikiem tablicy szkolnej – można po niej pisać i malować kredą. Po całkowitym wyschnięciu powierzchnię można zmywać za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki. Farba charakteryzuje się doskonałą twardością, przyczepnością powłoki do podłoża oraz odpornością na wodę.

SPOSÓB UŻYCIA: Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. W trakcie malowania często mieszać. Nie mieszać z innymi farbami. W razie potrzeby rozcieńczyć wodą (max 5%). Nadmierne rozcieńczanie pogarsza jakość farby. Stosować w temperaturze powyżej 5°C. Malować za pomocą wałka do wyrobów akrylowych bądź pędzla z miękkim włosem. Należy nanosić co najmniej 2 równomierne warstwy farby w przeciągu 2-3 godzin (dwie warstwy stanowią minimum do uzyskania efektu tablicy). Malować metodą „mokro na mokro”, unikając powstawania śladów od narzędzia malarskiego. Powierzchnię można użytkować po minimum 3 dniach od aplikacji. Po skończeniu malowania narzędzia należy umyć w ciepłej wodzie z detergentem. W przypadku malowania większych powierzchni zaleca się używanie farb z tej samej partii produkcyjnej.

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Wydajność: do 6m2/z opakowania (jedna warstwa, w zależności od rodzaju i wykończenia podłoża)
 • Ilość warstw: min. 2
 • Druga warstwa: w przeciągu 2-3h
 • Czas schnięcia: dotykowy 2-3h, całkowity 3dni
 • Pojemność: 0,75l
 • Kolor: czarny

Gdzie znajduje zastosowanie farba magnetyczna lub tablicowa?

 • W szkołach
 • W przedszkolach
 • W pokojach dziecinnych
 • W miejscu pracy
 • W biurze

Farba magnetyczna nie zawiera ołowiu, rozpuszczalników ani innych szkodliwych substancji lotnych. Potrafi sprawić, że ściana uzyskuje właściwości takie jak powierzchnia lodówki – przyciąga magnesy.

W domu stosując ją, w łatwy sposób można dekorować ściany zdjęciami, literami, pracami plastycznymi dzieci unikając przy tym stosowania pinezek, kleju i taśm, które niszczą i brudzą powierzchnię.

W korytarzu na wydzielonym fragmencie ściany, można umieszczać wiadomości dla współmieszkańców, notatki, korespondencję lub rachunki. Zastosowanie farby magnetycznej w biurze, salach konferencyjnych oraz szkoleniowych pozwala na uzyskanie dużego i praktycznego obszaru roboczego, gdzie jest potrzeba korzystania z dużych ilości notatek, drukowanych materiałów, wykresów, zestawień. Natomiast zastosowanie jej w sklepie lub salonie sprzedaży pozwoli na wyeksponowanie informacji o promocjach i przecenach dla klientów.

Można ją stosować na wszystkich powierzchniach, które można malować farbami akrylowymi, w tym na powierzchnie cementowe, murowane, płyty gipsowe i gipsowo-kartonowe oraz tynki. Farbę magnetyczną należy pokryć farbami powierzchniowymi uzyskując jednolity kolor na ścianie. 

<script type="text/javascript">
var ZCallbackWidgetLinkId = '45ccbf4ed81195096caf4ae09238472c';
var ZCallbackWidgetDomain = 'my.zadarma.com';
(function(){
  var lt = document.createElement('script');
  lt.type ='text/javascript';
  lt.charset = 'utf-8';
  lt.async = true;
  lt.src = 'https://' + ZCallbackWidgetDomain + '/callbackWidget/js/main.min.js';
  var sc = document.getElementsByTagName('script')[0];
  if (sc) sc.parentNode.insertBefore(lt, sc);
  else document.documentElement.firstChild.appendChild(lt);
})();
</script>