Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia:

Sprężynki pryzmatyczne wykorzystywane są do wypełnienia kolumn rektyfikacyjnych. Wypełnienie pryzmatyczne jest najbardziej skutecznym wypełnieniem . Wykonane jest ze stali kwasoodpornej w gatunku 304 nadającej się do kontaktu z żywnością.

Sprężynki pryzmatyczne w porównaniu z innymi dostępnymi wypełnieniami kolumn rektyfikacyjnych posiadają najlepszy współczynnik pola powierzchni do objętości. Wysokość półki teoretycznej wynosi ok. 3cm. Daje to w kolumnie 100cm około 30 półek teoretycznych, a do zrobienia spirytusu o mocy 94% wystarczy tylko 8 półek.

Nie znaczy to, że reszta wypełnienia nie jest potrzebna - im większa rozdzielczość kolumny tym czyściejszy spirytus . Mając więcej półek w swojej kolumnie przy prawidłowo prowadzonym procesie otrzymujemy lepszy – czyściejszy destylat.

Stal kwasoodporna (KO) na przestrzeni lat wyparła z przemysłu rektyfikacyjnego miedź. Zalety stali to lepsza odporność chemiczna i neutralność w środowiskach agresywnych. Cechy te powodują, że metal ten doskonale spełnia wymagania przemysłu spożywczego.