loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00
  • Szukaj
DROŻDŻE + POŻYWKA WINIARSKIE DO WINA 17% ZAMOJSCY
    •  
    • poprzedni
Cena:2,55
  • Realizacja zamówienia: 3 dni

Polecamy
  • Opis produktu

W ofercie znajdują się następujące szczepy drożdży:

1. UNIWERSALNE + pożywka– do win białych i czerwonych oraz wszystkich gatunków owoców.

2. TOKAY 22 + pożywka- do win białych deserowych i stołowych; do owoców takich jak agrest, głóg, gruszki, jabłka, rabarbar, morele, dzika róża, truskawki, winogrono białe, porzeczki białe oraz rodzynek i zboża.

3. MALAGA 1 + pożywka– do win czerwonych deserowych; owoców takich jak winogrono czarne czy aronia.

4. BURGUND 38 + pożywka – do win czerwonych, zarówno stołowych jak i deserowych; owoców wysoko garbnikowych jak aronia, śliwki, winogrono czarne, bez, wiśnie, porzeczki czarne i czerwone, jeżyny oraz jagody.

5. DO MIODÓW PITNYCH + pożywka–wysokoalkoholizujące suszone drożdże idealne do miodów pitnych,

6. SHERRY + pożywka– do win białych deserowych, owoców takich jak czereśnie, jabłka, głóg, dzika róża, winogrona białe, porzeczki białe oraz rodzynki i zboża.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: Zawartość torebki wsypać do czystej butelki 0,25l, zalać do 3/4 objętości przegotowaną ostudzoną wodą, do której dodać 4 łyżeczki cukru i ewentualnie szczyptę pożywki dla drożdży. Zawartość butelki zamieszać, lekko zatkać tamponem z waty i postawić w ciepłym miejscu (temperatura 24 - 28C). Zaleca się raz na dobę wstrząsnąć zawartością butelki. Po ok. 3 - 4 dniach zawartość butelki wlać do przygotowanego moszczu, dodać ewentualnie resztę pożywki. Zawartość torebki nie należy dzielić, wystarcza od 5 - 30 litrów moszczu.