Aktywne Drożdże Gorzelnicze ALCOTEC VODKA STAR stawia przede wszystkim na wysoką jakość. Drożdże stworzone do fermentacji sacharozy (do "cukrówek") potrafiące "przerobić " 6kg cukru w okresie 5-7 dni dająć moc 15%. Fermentacja przebiega spokojnie i czysto dzięki temu uzyskujemy alkohol wysokiej jakości.

Szybkość pracy - fermentacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia w stosunku do jakości finalnego produktu – tutaj chodzi o dobór właściwych drożdży do wolnego czasu jakim dysponujemy.

PRZYGOTOWANIE: Rozpuścić odpowiednią ilość cukru w ciepłej wodzie. Dopełnić wodą do 25 litrów. Do nastawu o temperaturze 25-30°C dodać jedno opakowanie drożdży Turbo Star Vodka. Wymieszać przez 1 minute. Pozostawiać do fermentacji w temp. 22-25°C (niższa temeperatura = dłuższy czas fermentacji). Czas fermentacji wynosi około 5-6 dni.

Po każdej fermentacji zaleca się wyklarowanie nastawu Turbo Klarem 24h - jest to gwarancja, że nastaw będzie pozbawiony wszelakich zanieczyszczeń i drożdży, które w późniejszym procesie mogą oddawać swój smak i mogą przechodzić do finalnego produktu

<script type="text/javascript">
var ZCallbackWidgetLinkId = '45ccbf4ed81195096caf4ae09238472c';
var ZCallbackWidgetDomain = 'my.zadarma.com';
(function(){
  var lt = document.createElement('script');
  lt.type ='text/javascript';
  lt.charset = 'utf-8';
  lt.async = true;
  lt.src = 'https://' + ZCallbackWidgetDomain + '/callbackWidget/js/main.min.js';
  var sc = document.getElementsByTagName('script')[0];
  if (sc) sc.parentNode.insertBefore(lt, sc);
  else document.documentElement.firstChild.appendChild(lt);
})();
</script>