Drożdże COOBRA BASIC T3 to nowoczesna linia drożdży, wyprudokowana w wielkiej brytanii przeznaczona do fermentacji cukru, glukozy i owoców z możliwością łączenia w duże nastawy. Dzięki nowoczesny, ekologicznym zastosowanią w produkcji drożdże łączą w sobie wysoką skuteczność fermentacji, "czysty smak" i przystępną cenę.
Drożdże typu TURBO nie zawierają żadnej specjalnej chemii. Po prostu są to specjalnie dobrane i przebadane szczepy drożdży, które dzięki dodanej w komplecie pożywce z mikroelementami i środkiem zakwaszającym nastaw tworzą im idealne warunki do przerobienia cukru na alkohol.
Dzięki temu produkt końcowy pozbawiony jest brzydkich zapachów i ma lepszy smak niż zrobiony tradycyjnymi metodami.
Po fermentacji należy odczekać aż nastaw sklaruje się, aby przyśpieszyć ten proces można użyć specjalnego środka do klarowania w 24H, dostępnego w naszej ofercie. Ściągamy tylko czysty płyn, bez resztek drożdży, wtedy mamy gwarancję, że produkt końcowy będzie najlepszej jakości.
SYSTEM PRACY:
- 5 kg cukru w 3 dni daje 14%
- 6 kg cukru w 4 dni daje 15%
- 7 kg cukru w 5 dni daje 16%
- optymalna temperatura fermentacji 22-27°C
INSTRUKCJA:
Wybraną ilość cukru należy rozpuścić w gorącej wodzie. Następnie dopełnić fermentator do 25L ciepłą wodą. Do nastawu o temperaturze 25-30°C wsypać zawartość saszetki i dokładnie wymieszać. Czas fermentacji zależny jest od wielu czynników: temperatury, jakości cukru, składu nastawu.
Chcąc przygotować nastaw z dodatkiem owoców, umyte i rozdrobnione owoce należy dodać po rozpuszczeniu cukru. Następnie dopełnić fermentator wodą do 25L tak, by temperatura nastawu ustabilizowała się w przedziale 25-30°C. Na koniec należy wsypać zawartość saszetki do nastawu i dokładnie wymieszać.
W przypadku nastawów łączonych (cukrowo-owocowych) zaleca się nie przekraczać dawki 5kg cukru na 25L nastaw.
PARAMETRY TECHNICZNE