Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia:

Drożdże gorzelniane Alcotec 48 Turbo Pure to mieszanka silnych i szybkich szczepów drożdży. Drożdże typu Pure dają szczególnie czysty i łagodny w smaku alkohol. Waga szaszetki to aż 135g.


SPOSÓB UŻYCIA:
Dodać 15 litrów ciepłej (25*C) wodydo kadzi fermentacyjnej, a następnie dodać cukier według tabeli i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia. Dolać wody do w sumie 25 litrów, tak aby temperatura wody była właściwa, według tabeli. Dodać zawartość saszetki 48 i wymieszać. Nie stosować rurki fermentacyjnej. Czas fermentacji i moc alkoholu, patrz tabela na opakowaniu.

SKŁADNIKI: drożdze, składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy.

Paczki Alcotec 48 Turbo Pure można łączyć w celu fermentacji większego nastawu. Dodaj podwójną ilość wody i cukru na każde kolejne opakowanie drożdży:
1 paczka drożdży na nastaw 20-25 L z 6 kg cukru
2 paczki drożdży na nastaw 60 L z 18 kg cukru
3 paczki drożdży na nastaw 80 L z 30 kg cukru

Fermentacja większych nastawów trwa około 7 dni a otrzymana moc wynosi 14%.


PRZEFERMENTUJĄ:
6KG CUKRU W 2 DNI W ZACIER O MOCY 14%
Z 7KG CUKRU W 3 DNI ZACIER DO 17%
Z 8KG CUKRU W 5 DNI ZACIER DO 19%
Z 9KG CUKRU W 7-10 DNI ZACIER DO 21%UWAGA!
Aby otrzymać 21% alkoholu KONIECZNE JEST chłodzenie płynu aby utrzymywał temperaturę 18-20*C

Ze względu na bardzo burzliwy przebieg fermentacji, ważne jest, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca w fermentatorze - najlepiej, aby na 21 litrów nastawu przeznaczyć pojemnik fermentacyjny 30 litrów.

Pokrywa pojemnika musi zostać położona luźno, w żadnym wypadku niedociśnięta. W przypadku korzystania z balonu nie należy używać rurki fermentacyjnej ani korka. Czas fermentacji może ulec zmianie w zależności od panujących warunków.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...