Wczytuję dane...

PODPIWEK - NAJSTARSZY POLSKI PREBIOTYK - Dzięki użyciu tylko naturalnych składników otrzymujemy niskoalkoholowy napój o właściwościach probiotycznych. Zawartość polifenoli i kwasu fitynowego, związków wykazujących właściwości przeciwutleniające i hamujące powstawanie wolnych rodników jest na poziomie porównywalnym do „osławionej zielonej herbaty”. Cykoria jest najcenniejszym źródłem inuliny, substancji o udowodnionych właściwościach prebiotycznych; stymuluje wzrost korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego, powoduje obniżenie poziomu złego cholesterolu i lipidów w krwi, usprawnia pracę przewodu pokarmowego, redukuje toksyczne metabolity. Użycie do fermentacji podpiwka drożdży piwnych, których właściwości probiotyczne są już udowodnione oraz brak pasteryzacji wzbogaca go o pełne spektrum witamin z grupy B, witaminy H, kwasu pantotenowego i foliowego oraz najcenniejsze w pełni przyswajalne mikroelementy takie jak; chrom, selen, cynk. Naturalny podpiwek dzięki właściwościom prebiotycznym i probiotycznym w pełni zasługuje na określenie synbiotyk.

PODPIWEK - SMAK DZIECIŃSTWA. Dlaczego pamiętamy smak podpiwku jako słodki? Dlatego, że jako dzieci dostawaliśmy go do picia nie w pełni przefermentowany. Dorośli raczyli się nim już wtedy kiedy fermentacja została zakończona i miał 2-3% alkoholu.


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Do 5l garnka wlej 4l wody, zagotuj, wsyp zawartość torebki do gotującej wody, intensywnie wymieszaj. Bardzo delikatnie gotuj od czasu do czasu mieszając. Czas gotowania: intensywność goryczki chmielowej zależy od czasu gotowania: 10 min słaba, 30 min mocna. Po zakończeniu gotowania przecedź przez gęste sito lub gazę/płótno. Do przecedzonego roztworu dodaj i wymieszaj do rozpuszczenia 500-750g cukru. Następnie wlej do większego naczynia, uzupełnij wodą do 10-15l i gdy temp. nastawu temp. osiągnie poniżej 30°C zadaj drożdże.

SPOSÓB 1:
Po 24h zamieszaj i wlej do lekko „zgniecionych” butelek PET, zostawiając min. 10cm wolnej przestrzeni w butelce. Zakręć, pozostaw w ciepłym miejscu, aż butelki staną się „twarde”. Następnie przenieś butelki do lodówki. Podpiwek jest gotowy do spożycia po 24h po schłodzeniu. UWAGA! Metoda ta powoduje duże ciśnienie w butelkach, należy je ostrożnie otwierać.

SPOSÓB 2:
Fermentor/naczynie zakryj pokrywą z rurką fermentacyjną. Fermentacja powinna zakończyć się po 7 dniach. Objawem zakończonej fermentacji jest brak wydobywającego się CO2. Do czystych butelek dodaj 5g cukru na 0,5l butelkę. Wlej podpiwek do butelek, zakręć/zakapsluj, energetycznie zamieszaj butelką i odstaw na 3 dni w temp. pokojowej. Następnie przenieś do chłodnego pomieszczenia lub lodówki. Podpiwek jest gotowy do spożycia po 24h po schłodzeniu.

Gwarantujemy, że wykonanie podpiwka wg sposobu 2 nie będzie powodowało wybuchania butelek a trwałość i walory smakowe w szklanej butelce zostaną zachowane nawet przez rok.

Zalecamy używać drożdży Gozdawa POK V do podpiwka staropolskiego (drożdże dostępne są w naszym sklepie), należy je uwodnić w 100-200ml wody o temp. 30°C na pół godziny przed zdaniem do fermentora/naczynia.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
<script type="text/javascript">
var ZCallbackWidgetLinkId = '45ccbf4ed81195096caf4ae09238472c';
var ZCallbackWidgetDomain = 'my.zadarma.com';
(function(){
  var lt = document.createElement('script');
  lt.type ='text/javascript';
  lt.charset = 'utf-8';
  lt.async = true;
  lt.src = 'https://' + ZCallbackWidgetDomain + '/callbackWidget/js/main.min.js';
  var sc = document.getElementsByTagName('script')[0];
  if (sc) sc.parentNode.insertBefore(lt, sc);
  else document.documentElement.firstChild.appendChild(lt);
})();
</script>