loadingimg

Wczytuję dane...
/
0 szt. / 
0.00
  • Szukaj
KOREK 38X24MM DO WINA BUTELEK NATURALNY LITY 10SZTUK
    •  
    • poprzedni
Cena:6,90
  • Realizacja zamówienia: 3 dni

Polecamy
  • Opis produktu

Korek powstał poprzez wytłoczenie z kawałka kory dębu korkowego, dostępny jest w wymiarach 24 mm średnicy i wysokości 38 mm.

UŻYTKOWANIE:

Wszystkie rodzaje korków z korka należy odpowiednio przygotować do korkowania. Zaniechanie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia korków lub korkownicy. W warunkach domowych korki wystarczy zanurzyć na ok. 3 minut w gorącej wodzie lub umieścić pod przykryciem nad wrzątkiem. Dzięki temu będą one bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek.

WARTO PAMIĘTAĆ:

Należy pamiętać, aby nie „nawilżać” korków zbyt długo, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie. Po zakorkowaniu, butelki powinny jedną dobę pozostać w pozycji pionowej. Pozwoli to na dopasowanie się korka do wewnętrznej ściany szyjki butelki. Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co z kolei zapobiega wysuszaniu korka (wino „obmywa” korek) i zapewnia właściwą wymianę gazową między wnętrzem butelki, a otoczeniem. Po dwóch, trzech dniach należy sprawdzić czy korki nie przeciekają. Jeśli zauważymy wyciek, konieczne będzie wymienienie korka na nowy.

Polecamy